חיפוש
  • רויטל קרמר

דו"ח האקלים של האו"ם כבר כאן וליזמות הטכנולוגית הישראלית יש תפקיד חשוב בהצלת המצבדוח האקלים של האו"ם (ipccreport2021) פורסם לאחרונה ואתו מסקנות מזעזעות.

ידעתי שהמצב לא משהו, אבל לא היה לי מושג שיש לנו רק 10-20 שנה לתקן ולחשב מסלול מחדש.


כבר לא מדובר על הדור של הילדים שלנו, מדובר על המציאות של כולנו - יהיה חם יותר, עם יותר מפגעי אקלים שישבשו את חיינו ויהרגו יותר מאתנו, עם פחות מזון, יותר מלחמות על משאבי טבע ובאופן כללי, העתיד לא נראה ממש טוב.

אז, אולי עדיף לטמון ראש בחול כרגיל, לא?

אז זהו, שלא.


מעבר לדיכאון הקיומי שהדוח הזה משרה, מסתבר שיש מה לעשות, ולשמחתנו, הרבה תלוי דווקא בנו הישראלים, לא כי טביעת הרגל הפחמנית שלנו תשנה למישהו (בואו, מחזור בקבוקי פלסטיק ליושבים ברעננה חשוב, אבל לא על זה הדיון כרגע), אלא כי כאן יש לא מעט טכנולוגיות ומוחות מבריקים שיכולים להשפיע על המצב לטובה (הי חברים וחברות שלי מעולם הפודטק, האימפקט והאגטק. אין לחץ, אבל הכל תלוי בכם ובכן עכשיו, כן?!)


להלן סיכום קצר של הדוח (באנגלית אומנם, אבל חסכתי לכם כמה שעות טובות, עליי!) שמפרט מהן הבעיות שמחכות לפתרון חכם (וגם לתקציב לא רע של האו"ם שהוקצה במיוחד לעניין אם יש לכם פתרונות).

מטבע הדברים, זה דוח קצת מאיים, אבל אם יש מישהו שיכול לתפקד סבבה פלוס תחת קוד אדום לאנושות, זה אנחנו. בואו נראה מה אפשר לעשות יחד!

למסקנות הדוח, המלצות והזדמנויות שמחכות לפתרונות של הסטרטאפים שלנו, הקליקו כאן:

https://bit.ly/3Bqo3yp